• تاریخ : ۲۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : زبان

امروزه آموزش زبان English با فیلم کوتاه به یکی از نیازمندی های اساسی آموزش زبان English تبدیل شده هست . طی قرن گذشته سینما نقش روز افزون بسیار مهمی در فرهنگ عموم و ترکیب رسانه ی صوتی و تصویری بازی کرده هست  به گونه ای که موفق به ترکیب بزرگترین حوزه های هنر;هنر تصویری، صوتی و نثر با یکدیگر شده هست.اگرچه فیلم های بلند طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده اند با این وجود تماشای این ۱۵ فیلم کوتاه برای یادگیری زبان English نیز خیلی خارج از لطف نیست.

توجه: این فیلم ها دارای محتوا و صحنه هایست که ممکن هست برای همه ی گروه های سنی مناسب نباشند.

۱-Nought

این فیلم داستانی سورئال و غیر قابل تصور با دیالوگ های ماندگار دیوید لینچ هست که نگاهی چالش برانگیزبه دنیای مهجور و متزلزل قلمرو تخیل می اندازد. این فیلم با وجود تمام ناعقلانی  ها به خوبی ساخته شده هست.

۲-Black Button

این فیلم کوتاه در واقع داستانی هست که بر پایه ی اخلاقیات  در کشور استرالیا ساخته شده و موفق به کسب جایزه ی فیلم ملبورن شده هست.  این فیلم با وجود محتویات مذهبی  بسیار تامل برانگیز می باشد.

۳-Finite

این فیلم که به زیبایی هر چه تمام ساخته شده به مفاهیم مرگ و میر می پردازد و در عین غم انگیز بودن سیر حرکت آهسته ای دارد.

۴-Touch

اگرچه این فیلم کمی  بر پایه ی مفاهیم مربوط به بزرگسالان طرا حی شده هست ,اما درواقع تنها یک فیلم بصری نیست, بلکه با بهره گیری  همزمان از دیالوگ ها و  جلوه های بصری  داستان پر از احساس خود را روایت می کند.

 

۵-Snap

Snap فیلم نسبتا پر طرفداری هست که سیر حرکتی سریعی دارد .نحوه ی تصویر برداری این فیلم را بسیار منحصر به فرد جلوه می دهد.

۶-Geri’s Game

این فیلم یک انیمیشن کوتاه و سرگرم کننده محصول شرکت پیکسار می باشد . اگرچه این انیمیشن کاملا برای افراد شناخته شد ه هست و بیشتر از ۱۰ سال قدمت دارد , اما با گذر زمان از ذهن ها پاک نمی شود و هر بار جذابیت تازه ای برای بیننده دارد. می توان گفت این فیلم یک اثر هنری خارق العاده به شمار می آید.

۷-Ratrix Hero

این فیلم به عنوان برنده ی جشنواره ی فیلم کوتاه فرانسه یک کمد ی/ اکشن  پرطرفدار هست  که بخش هایی از داستان  ماتریکس را از زاویه دیدی متفاوت بازگو می کند. این کمدی اکشن کوتاه  با وجود طنز آمیزی بسیار, جنبه ی آموزنده ی خود را  همچنان حفظ کرده هست.

۸-For The Birds

این فیلم بدون شک  برترین فیلم کوتاه محصول پیکسار هست که  به عنوان یکی از پرطرفدارترین انیمیشن های قرن اخیر درنظر گرفته خواهد شد. این انیمیشن به خوبی طراحی شده هست و جنبه ی طنز آمیزی دارد به علاوه مناسب تمام گروه های سنی می باشد.

۹-The Life and Death of a Pumpkin

این اثر یکی دیگر از فیلم ها ی منحصر به فرد و عجیب و غریبی هست که داستان هالوین را از زبان یک کدو تنبل نقل قول می کند. این داستان در عین عجیب و غریب بودن بسیار خنده دار هست و جوایز بیشماری را در زمان خود برنده شده هست.

۱۰-Kiwi

انیمیشن Kiwi مشکلات زندگی یک مرغ کیوی را دنبال می کند که کاملا برخلاف کشوری هست که در آنجا به دنیا آمده هست.  این انیمیشن  از انیمیشن های مورد علاقه ی من می باشد  که نشان می دهد حتی بزرگترین رویاها نیز دست یافتنی هستند.

۱۱-The Heart of The World

این فیلم یکی از فیلم های نسبتا  جدید محصول سال ۲۰۰۰ هست که با وجود تصویرپردازی  به طور متوسط ۲ فریم در ثانیه  به عنوان یک فیلم بی صدا و سیاه و سفید  شناخته خواهد شد.فهم این فیلم بی صدا بسیار آسان هست  و یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین فیلم ها ی کوتاهی هست که تا به حال ساخته شده هست.

۱۲-The Story OF A Sign

یک فیلم کوتاه پرطرفدار اسپانیایی هست که با دیدن آن صرف نظر از اینکه روز بد یا خوبی داشته اید خنده روی لبانتان نقش می بندد. این فیلم در واقع  یک روایت داستانی که در نقل آن  از هیچ تکنیک خیالی استفاده نشده هست.

۱۳-Please

جرارد باتلر شخصیت اصلی فیلم ۳۰۰ برای ایفای نقش در این فیلم کوتاه عاطفی موفق به دریافت جایزه شد. با تماشای این فیلم کوتاه شگفت انگیز به راحتی میفهمید که چرا شایسته ی دریافت جایزه بوده هست.

۱۴-Cashback

این فیلم منحصر به فرد از جمله فیلم هایی هست که موفق به دریافت جایزه شد.  این اثر کوتاه ماجراهای یک کارگر سوپر مارکت را در طول شیفت شب دنبال می کند.  فیلم فوق در فهم مفاهیمی مانند اصالت ، کیفیت هنری و اعدام بی نظیر هست.

۱۵-Ten minutes

این فیلم یکی از فیلم های مورد علاقه ی من هست که  به عنوان بهترین فیلم کوتاه اروپا شناخته شده هست. فیلم “ده دقیقه” یک فیلم بسیار تاثیر برانگیز هست که  صحنه های فیلم برداری طولانی دارد. بعد از تماشای این فیلم فرد مدت ها به نتیجه ی آن فکر میکند.

مترجم این مقاله:

سرکار خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات English.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان English

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان English
یادگیری زبان English در منزل

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان English
آموزش زبان English در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید ?

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما