• تاریخ : ۲۳ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : زبان

و باز هم همون سوال همیشگی …

استاد ؟ چطوری کلمه حفظ کنم ؟ هر چی کلمه میخونم بعد از یه مدت یادم میره

همکاران من که در زمینه ی تدریس زبان English فعالیت میکنن، در مورد آموزش کلمه English ، بارها و بارها با این سوال مواجه شدن. و اگر شما زبان آموز هستید ، احتمالاً حداقل ۱ بار این سوال رو از استادتون پرسیدید که : چطور کلمه های English رو حفظ کنم ؟

مسلماً یادگیری کلمه خیلی خیلی مهمه اما همونطور که توی ویدئو هم بهش اشاره میکنم ، بهتره بیایم تمرکزمون رو بزاریم روی مهارت های English ، مخصوصاً روی مهارتی مثل Reading

زمانی شما یک Reader حرفه ای باشید و همیشه روزنامه ، مجله ، داستان و … رو بخونید ، معلومه که دایره ی لغتتون هم به طرز فوق العاده ای رشد میکنه و انقدر غنی میشید که خودتون از English حرف زدن خودتون لذت می برید.

پس حرف آخر رو همین اول زدم که از نظر من بهترین راه یادگیری کلمه های English ، اینه که خیلی زیاد متن بخونیم. متن ها رو برای خودمون تحلیل کنیم. و چقدر خوب میشه اگه خوندن و نوشتن رو کنار هم داشته باشیم.

یعنی زمانی یه متن English رو خوندی ، فرقی نمیکنه این متن یه خبر از یک روزنامه English باشه یا یه فصل از یک کتاب داستان ، بعد از خوندن اون متن ، یک برگه بردار و در مورد متنی که خوندی چند خطی بنویس.

سوال : بنویسم ؟ چی بنویسم و اصلاً چرا ؟

جواب : بله بنویس. می تونی خلاصه ی متنی که خوندی رو بنویسی یا اینکه نظر و تحلیل خودت از متن رو بنویسی. به هر حال مهم اینه که بنویسی چون موقع نوشتن باید خیلی از کلمه های موجود در متن رو استفاده کنی و این کار باعث میشه ذهنت به چالش کشیده بشه تا اون کلمه ها رو به یاد بیاره و در جای درست استفاده کنه و در طول این پروسه هست که تو به اون کلمه ها مسلط میشی.

حالا قبل از اینکه ویدئو رو تماشا کنی و با تکنیک های متنوعی که برات آماده کردم آشنا بشی ، تاکید میکنم اگر دنبال یه کار اصولی روی زبانت هستی : بخون و بنویس ?

چطور کلمه های English رو یاد بگیریم ؟

در این ویدئو با تکنیک های حرفه ای و کاربردی یادگیری کلمه های English آشنا خواهید شد :

تلگرام زبانیــا

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما