• تاریخ : ۱۹ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : زبان

معرفی بهترین منابع جهت آمادگی آزمون تافل

اگر شما هم به دنبال بهترین منابع آزمون تافل هستید در این مقاله با معرفی ۱۸ کتاب برتر جهت آمادگی آزمون تافل در خدمت شما زبان آموزان خواهیم بود.

آیا شما نیز به دنبال یک کتاب بی نظیر برای شرکت در آزمون تافل هستید؟ گفتنی هست که یک کتاب خوب می تواند بهترین دوست شما در مسیر آمادگی آزمون تافل باشد. از آنجایی که  کتاب ها ابزارهای یادگیری همه کاره ای هستند ، نه نتها گرامر و کلمه بلکه  تمام مهارت های مورد نیاز  آمادگی آزمون تافل را مورد ارزیابی قرار می دهند .

توجه داشته باشید که تافل یک آزمون شناخته شده ی جهانی هست  به همین دلیل  کتا ب های بیشماری از موضوعات “اسپیکینگ” گرفته تا روش های یادداشت برداری  درباره ی آن نوشته شده هست.  به عبارتی دیگر کتاب های آموزشی مکمل تمامی روش های مطالعاتی شما می باشند ، برای مثال ممکن هست شما به صورت خود خوان مطالعه کنید , مربی زبان داشته باشید و یا در آزمون های آزمایشی شرکت کنید  با این وجود در همه ی موارد به یک کتاب آموزشی تافل به عنوان مکمل نیاز دارید.

کتاب های زیادی به زبان های مختلف به غیر از English درباره ی آزمون تافل نوشته شده اند ، پس می توانید به راحتی یک کتاب آموزشی را به زبان مادری خود پیدا کنید. این کتاب ها  برای زبان آموزان مبتدی و متوسطه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند.

بهترین منابع آزمون تافل
بهترین منابع آزمون تافل

در زیر لیستی از عنواین پر تکراری هست که کتاب های تافل پوشش می دهند:

  • ساختار و فرمت آزمون
  • ارزیابی مهارت های زبانی
  • تمرین های پرتکرار و موضوعات متنوع جهت تقویت مهارت های نوشتاری و گرامر.
  • لغات

اما چه نوع  کتاب آموزشی را بخوانیم؟

 

۱۸ کتاب آموزشی که شما را برای شرکت در آزمون تافل آماده می کنند:

این کتاب های آموزشی تمامی بخش های آزمون را پوشش می دهند و شما را برای هر یک از این بخش ها آماده می کنند. صرف نظر از سایر کتاب  هایی که مطالعه می کنید ، لازم هست یکی از کتاب های زیر را انتخاب کنید وبرای آمادگی کامل آزمون به آن تکیه کنید.

۱.”ESL Official Guide to the TOFEL Test,” ۴th edition

این کتاب یک کتاب آموزشی رسمی هست که از طرف سازمان مدیریت آزمون تافل منتشر شده هست , به طور منظم تجدید چاپ خواهد شد وحاوی به روز ترین اطلاعات آزمون تافل می باشد. این کتاب بهترین گزینه به منظور یادگیری  اطلاعات مفید و مرتبط می باشد.

۲.”Cracking the TOFEL iBT,” ۲۰۱۶-۱۷ Edition

این کتاب هر سال به روز خواهد شد و به عنوان  یک منبع جامع  آموزشی برای آمادگی آزمون تافل در نظر گرفته خواهد شد . به علاوه تمرین های “لیسنینگ” و “اسپیکینگ”  و همچنین مشاوره های صوتی مفیدی  در خصوص استراثژی های آزمون در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. اگر شما به سی دی گوش نمی کنید به راحتی می توانید فایل های MP3 این کتاب را دانلود کنید و به تمرین های آنلاین دسترسی پیدا کنید.

۳.”TOFEL iBT Premier 2016-2017 with 4 Practice Tests”

عمده ترین مزیت این مجموعه دانشگاهی  آزمون های علمی هست که توسط کاپلان نوشته شده هست.هر کتا ب درسی چند نمونه آزمون و مینی تست در اختیار زبان آموزان قرار می دهد.این کتاب تافل  شامل بزرگترین تعداد آزمون های علمی قابل دسترس در سرتاسر جهان می باشد که به همراه منابع CD/MP3 استاندارد و ویدیوهای آموزشی در اختیار عموم قرار دارد.

کتاب های تخصصی تافل

هر یک از این کتاب ها روی یک مهارت خاص آزمون تافل متمرکز می شوند. برای مثال برخی از آنها تنها  به بخش “ریدینگ” یا “رایتینگ” و دو مهارت اصلی دیگر می پردازند. همچنین ممکن هست برخی از این کتاب ها  روی دیگر جنبه های جداگانه ی مربوط به محتوای تافل تمرکز کنند. چنانچه احساس می کنید نیاز هست روی یک مهارت خاص مثلا” ریدینگ” بیشتر تمرکز کنید  به دنبال کتا بهای تخصصی  راهنمای تافل باشید.

۴.”Official TOFEL Ibt Tests Volume 2”

این کتاب به شما این امکان را می دهد تا پس از مطالعه ی کافی, آموخته های خود را مورد ارزیابی قرار دهید پس بهتر هست از این کتاب به منظور بررسی  میزان پیشرفت ماهانه و هفتگی خود استفاده کنید. از آنجایی که  کتا ب فوق علاوه بر ۳ کتاب آموزشی ۵ آزمون معتبر به همراه دارد لذا خواندن آن به شدت توصیه خواهد شد.

۵٫“Practice Exercises for the TOFEL with MP3 CD,” ۸TH Edition

پس از آگاهی از  سطح انتظار خود از آزمون تافل می بایست شروع به تمرین  و تمرین کنید. این کتاب حل تمرین با ارائه ی بیش از ۱۰۰۰ تمرین متفاوت مانند مقالات  نمونه و پاسخ  نامه ی موضوعات “اسپیکینگ” ویژه ی بخش های مختلف آزمون تافل طراحی شده هست.همچنین در پایان این کتاب یک آزمون آزمایشی وجود دارد.

۶٫”Essential Words for the TOFEL,” ۶TH Edition

این کتاب حدود ۵۰۰ واژه  ی ضروری آزمون تافل را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا با یادگیری آن ها امتیاز بالاتری در آزمون کسب کنند. از آنجایی که داشتن یک دایره ی لغات گسترده از اهمیت والایی برخوردار هست و هر زبان آموزی در زمینه ای خاص تجربه ی  بیشتری دارد لذا راهنمای موجود به شما این امکان را میدهد تا ضروری ترین لغات مورد نیاز خود را در فرصتی کوتاه یاد بگیرید.

۷٫”۲۴۰ Writing Topics: with Sample Essays”

و

۸٫”۲۴۰ Speaking Topics: with Sample Answers”

این دو کتاب محتوای یکسانی دارند, پس برای تقویت “اسپیکینگ” یا “رایتینگ” خود می توانید یکی از آن ها  یا هر دوی آن ها را  بخرید.بدون شک آمادگی برای هر یک از مهارت های بالا به اندازه ی کافی چالش برانگیز می باشد. اما هر یک از این کتاب ها می توانند به تنهایی یک دستیار عالی باشند. این کتاب ها با ارائه ی صد ها موضوع مختلف “اسپیکینگ” ,”رایتینگ”, مقالات نمونه و جملات صحیح گرامری  برگرفته از آزمون های تافل سال های قبل کمک  بسیاری به  تقویت مهارت های زبانی شما می کنند.

بله درست هست اگرچه در آزمون تافل گرامر به طور مستقیم مورد ارزیابی قرار نمی گیرد, اما تسلط به آن به شما کمک می کند در بخش “رایتینگ” و “اسپیکینگ” آزمون امتیاز بالاتری کسب کنید .

۹٫”TOFEL Grammar Guide: 23 Grammar Rules You Must Know to Guarantee Your Success on TOFEL Exam”

این کتاب  با کاربردی آسان منحصرا به منظور یادگیری گرامر آزمون تافل نوشته شده هست , به گونه ای که  با روشی ساده و منطقی به توضیح قوانین گرامری مورد نیاز آزمون تافل می پردازد.

۱۰.”The Blue Book of Grammar and Punctuation

این کتاب یکی از معروف ترین  کتاب های راهنمای یادگیری گرامر هست که هم اکنون به چاپ یازدهم خود رسیده هست. این کتاب به راحتی قابل دسترس عموم می باشد و به ظرافت تمام نوشته شده هست. قوانین گرامری موجود در کتاب به صورت ساده و بدون پیچیدگی توضیح داده شده اند. صرف از نظر از توضیح قوانین گرامری این کتاب شامل تست ها, تمرین ها و آزمون های مختلفی می باشد.

۱۱.” The Only Grammar Book You’ll Ever Need: A One- Stop Source for Every Writing Assignment”

صرف نظر از توضیح قوانین گرامری این کتاب یک ابزار عالی به منظور آشنایی با ضعف های گرامری خود هنگام نوشتن مقالات آزمون تافل می باشد. استفاده از این کتاب بسیار آسان می باشد و تکالیف نوشتاری متعددی از جمله مقالات متنوع را در اختیار داوطلبان قرار میدهد.

۱۲.”Practice Makes Perfect: English Grammar for ESL Learners,” ۲nd Edition: With 100 Exercises

زمانی که در مسیر آمادگی آزمون تافل نیاز به کمکی مضاعف دارید  بهتر هست به سراغ منابعی بروید که ویژه ی English زبانان طراحی شده اند. این کتاب اشتباهات پرتکرار زبان آموزان ESL را با استفاده از توضیح دقیق گرامر English  مورد بررسی قرار می دهد.

فرهنگ کلمه ها

از آنجایی که فرهنگ کلمه ها کتاب های درسی نمی باشند  به عنوان یکی از  مفید ترین کتا ب ها  جهت شرکت در آزمون تافل در نظرگرفته می باشند. بدون شک روی میز تحریر هر زبان آموزی می توانید یک فرهنگ کلمه خوب پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که  بدون داشتن یک فرهنگ کلمه خوب نمی توانید زبان English را به خوبی یاد بگیرید. زمانی که معنای لغتی را نمی دانید می توانید از یک فرهنگ کلمه English به فارسی برای رفع ابهام خود استفاده کنید. لازم به ذکر هست که برای شرکت در آزمون تافل به یک فرهنگ کلمه English به English نیاز دارید تا با توصیف  لغات به زبان English آشنا شوید.پس به  دنبال فرهنگ لغتی باشید که برای English زبانان نوشته شده هست. دیکشنری متضاد / مترادف یکی از ابزارهای مفید موجود  می باشد. این فرهنگ کلمه لیستی از لغات هم معنی یک کلمه خاص را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد.برای مثال اگر معنی کلمه “Happy” را چک کنید مترادف های این کلمه را مانند”glad”, ”jolly”, ”gleeful”و “jubilant” را خواهید دید.

یک دیکشنری مترادف/ متضاد بهترین انتخاب برای تقویت دایره ی لغات شما می باشد به طوری که با استفاده از آن مطمئن می شوید هنگام صحبت کردن و نوشتن دیگر  لغات پیش پا افتاده و تکراری را به کار نمی برید.  همچنین هنگام یادگیری لغات جدید استفاده از این دیکشنری برای تمرین درک مطلب بی نظیر هست. شما می توانید معنای کلمات ناآشنا را برمبنای لغات مترادف آن درک کنید. معروف ترین و معتبر ترین دیکشنری های سراسر جهان توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده اند.ممکن هست شما انتشارات دیگری را ترجیح دهید اما از آنجایی که فرهنگ لغات آکسفورد به طور منظم نسخه های جدیدی را منتشر می کنند , داشتن یکی ازآن ها ارزش سرمایه گزاری  را دارد.

۱۳.”Oxford Dictionary of English “

این فرهنگ کلمه یک نسخه ی قدیمی هست که اصطلاحات و لغات English آمریکایی و بریتانیایی را پوشش می دهد.

۱۴٫”New Oxford American Dictionary”

این کتاب یک فرهنگ کلمه جامع هست که منحصرا روی English آمریکایی متمرکز می باشد.

۱۵٫”Pocket Oxford American Dictionary& Thesaurus”

این کتاب یک مینی نسخه از “دیکشنری آمریکایی آکسفورد ” می باشد که ترکیبی از یک دیکشنری مترادف /متضاد نیز می باشد. شما می توانید آن را در جیب خود قرار دهید و  به راحتی به کلاس و کتابخانه حمل کنید.

۱۶.” Oxford Thesaurus of English

دیکشنری مترادف/ متضاد یک منبع مفید یادگیری واژگان ضروری هست که روی  لغات متضاد و مترادف و عبارات و اصطلاحات گوناگون متمرکز می باشد. این فرهنگ کلمه بیشتر مناسب زبان آموزان سطح متوسطه و پیشرفته می باشد , با استفاده از این فرهنگ کلمه می توانید بدون استفاده از کلمات تکراری مقالات بهتری بنویسید و واضح تر صحبت کنید.

یک نکته ی جالب

یادگیری زبان تنها محدود به گرامر و تلفظ نمی باشد بلکه می بایست با روشی مهیج  موجب تقویت مهارت های زبانی شما  هنگام استراحت و اوقات فراغت شود. دو کتاب زیر تنها مختص داوطلبان آزمون تافل نمی باشند , این دو کتاب با روشی سرگرم کننده جنبه های مختلف زبانی را تقویت می کنند.

۱۷٫” Celebrate the American Way: A Fun ESL Guide to English Language & Culture in the U.S”

همانگونه که از عنوان آن  پیداست , این کتاب آموزشی طنزآمیزبا روشی سرگرم کننده و آموزنده زبان آموزان را با فرهنگ آمریکایی آشنا می کند. این کتاب منبع بی نظیری برای داوطلبان آزمون تافل و افرادی هست که قصد پذیرش در یک موسسه یا دانشگاه آمریکایی دارند.

۱۸٫”Great American Humor: 1000 Funny Jokes, Clever One-Liners& Witty Sayings”

برخی معتقند که با درک طنز می توان به زبان مسلط شد, البته تایید صحت این موضوع به شما بستگی دارد.این کتاب با ارائه ی صدها جوک و عبارات مضحک به شما کمک می کند تا اصطلاحات و  ضرب المثل های English آمریکایی را با روشی مضحک یاد بگیرید.

به خاطر داشته باشید که صدها کتاب درباره ی آزمون تافل  و ویژه ی  زبان آموزان ESLنوشته شده اند . اما چگونه می توانید بهترین کتاب را انتخاب کنید؟ بله این کار با آگاهی از نیازشما میسر هست. نقاط ضعف شما کجاست؟ در چه مهارتی نیاز به تمرین بیشتر دارید؟ سخت ترین بخش آزمون تافل برای شما چیست؟

یکی از ساده ترین روش ها ی یادگیری بهتر یک مهارت زبانی خاص ,پیدا کردن یک کتاب مناسب درباره ی آن مهارت میباشد. یک کتاب آموزشی خاص به شما کمک می کند تا نقاط ضعف خود را پیدا کنید و در عین حال برای آزمون آماده شوید. کتاب ها نسبتا مقرون به صرفه می باشند و امروزه به راحتی از طریق اینترنت قابل دسترسی می باشند. چنانچه قصد دارید به صورت خود خوان برای آزمون تافل آماده شوید با یکی از کتاب ها ی معرفی شده در این مقاله شروع کنید.

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

مترجم: خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات English

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان English

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان English
یادگیری زبان English در منزل

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان English
آموزش زبان English در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید ?

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما