• تاریخ : ۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : زبان

سخنرانی جان اف کندی ، سی و پنجمین رئیس جمهور امریکا را در این پست می توانید گوش داده و مطالعه کنید. دوران ریاست جمهوری Kennedy در سال ۱۹۶۱ آغاز و با ترور او در ۲۳ نوامبر ۱۹۶۳ به پایان رسید.

مرگ او باعث تاثر بسیاری از جهانیان شد و رهبران زیادی از کشورهای مختلف در مراسم تشییع جان اف کندی شرکت کردند. سخنرانی جان اف کندی از یک لحاظ نیز بسیار مهم هست زیرا او جوانترین شخصی هست که در امریکا به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده. همچنین او تنها رئیس جمهور کاتولیک ایالات متحده ی امریکاست.

در این سخنرانی جان اف کندی تلاش می کند بیشتر درباره ی صلح و اتحاد صحبت کند. روی بحث گفت و گو و مذاکره تاکید دارد و در همین سخنرانی هست که یکی از معروف ترین نقل قول های تاریخ را از زبان جان اف کندی می شنویم :

Let us never negotiate out of fear. But let us never fear to negotiate.

بیایید هرگز با ترس مذاکره نکنیم. اما هرگز از مذاکره کردن نیز نترسیم.

در این سخنرانی جان اف کندی از رقبایش در حزب مخالف نیز دعوت به همکاری می کند و در کنار ترور شدن در هنگام قدرت ، شاید یکی از مهمترین دلایلی که او را بین مردم امریکا و حتی سراسر جهان بسیار محبوب کرده ، همین صلح طلبی و صحبت ها و جهت گیری های دوستانه اش باشد.

با تمرین کرددن سخنرانی جان اف کندی و دیگر سخنرانی های مهم که به مرور در سایت زبانیــا قرار خواهند گرفت ، دایره واژگان بسیار قدرتمندی برای خودتون می سازید و می توانید English رو بسیار زیباتر و رسمی تر صحبت کنید.

دانلود فایل های پی دی اف و صوتی سخنرانی جان اف کندی با لینک مستقیم :

دانلود PDF سخنرانی جان کندی دانلود MP3 سخنرانی جان کندی

برای دریافت آموزش های اختصاصی و پیشنهادهای ویژه ی یادگیری زبان English در کانال تلگرام زبانیــا عضو شوید

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما