• تاریخ : ۵ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : زبان

بهانه ممنوع! ایجاد زمان برای یادگیری زبان English

در این مقاله سعی کرده ایم به سوال شما پاسخ دهیم و نحوه ایجاد زمان برای یادگیری زبان English را برایتان توضیح دهیم.

زمان چیز جالبی هست می تواند استفاده شود ، کشته شود و بگذرد. می توان گفت که زمان مانند پول هست.

 

این مقاله در پاسخ به سوال بسیاری از شما عزیزان منتشر خواهد شد.

من مدت هاست که قصد یادگیری زبان English را دارم و بشدت نیاز دارم که هر چه سریع تر به سطح قابل قبولی در زبان English دست پیدا کنم چرا که آینده شغلی و تحصیلی ام به یادگیری این زبان وابسته هست.اما متاسفانه یا خوشبختانه بشدت پرمشغله هستم و نمیتوانم زمانی را به یادگیری زبان اختصاص دهم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.

ایجاد زمان برای یادگیری زبان English
ایجاد زمان برای یادگیری زبان English

زمانی که از افراد پرسیده خواهد شد که چرا یادگیری زبان را شروع نمی کنند بهانه های زیادی می آورند مانند:من به اندازه ی کافی باهوش نیستم, یادگیری زبان ها بشدت مشکل هست, من نمی توانم هیچ کلمه ای را به ذهنم بسپارم وچیزی که من تقریبا همیشه آن را می شنوم این هست که من زمانی برای یادگیری زبان ندارم و شما نیز دوست عزیز حتما جز این دسته از افراد هستید.

زمان چیز جالبی هست می تواند استفاده شود ، کشته شود و بگذرد.می توان گفت که زمان مانند پول هست.با تمام کارهای شگفت انگیزی که زمان انجام می دهد مردم آن را نادیده می گیرند. مردم فکر می کنند که اگر شما در طول روز بیشتر کار می کنید زمان آزاد بیشتری را نسبت به آن ها دارید.

در مورد من که زبان را در طول سه ماه یاد گرفتم شاید تصور کنید که من برنده ی قرعه کشی شدم  و پول زیادی دارم و کاری جزء مطالعه و تمرین ندارم.این می تواند تنها توضیح ممکن باشد…

باور کنید یا نه.من هم بهانه های زیادی دارم که بگویم چرا زمان کافی ندارم.من تمام وقت کار می کنم, یک زندگی اجتماعی فعال دارم, پروژه های جانبی زیادی دارم که به زمان زیادی نیاز دارند مانند تقویت زبان های فرانسوی و پرتغالی و تولید ویدئوها. ویدئویی که من در مورد یادگیری زبان ایتالیایی ساختم نیاز به ویرایش داشت من باید پست هایی در مورد آن می نوشتم و البته آن را به پنج زبان دیگر ترجمه می کردم. همه ی این کارها زمان زیادی از من گرفت. من همچنین باید سایتم را هم حفظ کنم. هر هفته دو پست می نویسم و ساعت های زیادی را در طول روز آنلاین هستم.

کارهای روزمره ی زیادی هم وجود دارد مانند خوردن, خوابیدن, خرید مواد غذایی, دوش گرفتن و غیره… . افراد دیگر بهانه های بهتری نسبت به من دارند.آن ها یک خانواده,یک کار تمام وقت و مسئولیت های دیگری دارند که باید به آن ها رسیدگی کنند. با این اوصاف مطمئنا هیچ امیدی برای هیچ کدام از ما وجود ندارد که یادگیری زبان را شروع کنیم.

شما زمان دارید.کمبود وقت تنها یک بهانه ی دیگراست.مهم نیست که چقدر پرمشغله هستید, چقدر کار می کنید یا اجتماعی هستید یا وقت تان را صرف پروژه های مهمی در زندگی تان می کنید. شما همیشه زمان باقی مانده ای دارید که هدر می رود.

ساده ترین روش برای بازگشت زمان حذف فعالیت های بی معنی از زندگی تان هست. من در گذشته زمان زیادی را صرف تلویزیون تماشا کردن و بازی های کامپیوتری می کردم(۳ ساعت در روز). انجام این کار هرگز باعث پیشرفت و بهتر شدن حال من نمی شد.این کار تنها باعث گذشت زمان می شد و تنها پس از یک روز سخت آرامش بخش بود. زمانی که من به اسپانیا رفتم تماشای تلویزیون و بازی های کامپیوتری را از زندگی ام حذف کردم.این کار به من زمانی داد تا به کارهای مفید بپردازم و هر روز احساس پیشرفت کنم و حس آرامش بیشتری را نسبت به گذشته داشته باشم. کارهای زیادی وجود دارد که افراد با انجام دادن آن ها وقت شان را هدر می دهند و با آن ها در یک روزمرگی راحت به سر می برند.

بیایید نگاهی به آنچه که به طور منظم انجام می دهید داشته باشید و از خودتان بپرسید که آیا واقعا انجام این کار به زندگی تان کمک می کند؟ آیا واقعا نیاز هست که بازی تیم مورد علاقه تان را دنبال کنید؟ چه خواهد شد اگر به جای سه بار بیرون رفتن با دوستانتان در طول هفته تنها یک بار بیرون بروید؟

به هر حال زمانی که نوبت به یادگیری زبان ها می رسد حتی زمانی که تمام فعالیت های غیرضروری را از زندگی تان حذف کرده اید اما هنوزهم پرمشغله هستید. باید بگوییم که هنوزهم امیدی به انجام دادن کارهای بیشتری هست.

باید بگویم که من نمی توانم پشت میز بنشینم و یک کتاب گرامر بزرگی را باز کرده و شروع به مطالعه کنم.در حقیقت من آدم صبوری نیستم. این روش ممکن هست برای بعضی از افراد کارساز باشد اما برای من هرگز مفید نخواهد بود.همانطور که در بالا گفتم من به سرعت روزم را پر می کنم بنابرین از لحاظ تکنیکی نمی توانم زمانی داشته باشم که به این حالت مطالعه کنم.بنابرین اجازه دهید که یک روز مطالعاتی ام را برایتان شرح دهم. مثال های خوبی برایتان آورده ام که به شما نشان خواهد داد که چگونه روز تولدم را گذراندم…

متاسفانه,امروز حتی فرصت کوتاهی برای استراحت نداشتم.مجبور بودم از صبح تا بعد از ظهر کار کنم سرعت اینترنت در محل کارم بسیار پایین بود(نیاز به اینترنت داشتم تا بتوانم کار کنم).بنابرین زمانی که یک صفحه به آهستگی بارگیری می شد من می توانستم کاری که اکثر مردم انجام می دهند را انجام دهم یعنی از الفاظ رکیک استفاده کنم و عصبانی شوم و یا کاری انجام ندهم و منتظر بمانم. زمانی که یک صفحه به سرعت بارگیری نمی شود من تنها به افعال بی قاعده ی روز میز کنار کامپیوترم نگاه می کنم و به سراغ یک فعل جدید می روم.وب سایت بارگیری خواهد شد و من به کار برمی گردم.دفعه ی بعد که صفحه به کندی بارگیری خواهد شد من به کلمه ی بعدی نگاه می کنم و سعی می کنم آن را به حافظه ام بسپارم. بعد از یک روز کاری سخت, من در حقیقت زمان گذشته ی بیست فعل مهم بی قاعده را یاد گرفته ام.

کار انجام شده هست.برای ناهار به دوستم می پیوندم. ما می نشینیم و با هم گپی می زنیم.اما زمانی که او به دسشویی می رود من می توانم با انگشتانم بازی کنم یا به اطرافم نگاه کنم یا با تلفنم بازی کنم .اما به جای آن منوی دوزبانه را می گیرم و چند واژه ی مربوط به غذا را مطالعه می کنم. من برای بازگشت به خانه سوار مترو می شوم و به محض این که نشستم برگه ی کپی شده ای از جفت صفات مهم را بیرون می آورم و در طول مسیر پنج دقیقه ای مطالعه می کنم.

ساعت شش بعد از ظهر من تمرین رقص داشتم و باید بیرون می رفتم. دوستم قبل از من وارد باشگاه خواهد شد.بنابرین زمانی من به تنهایی در صف بودم دفترعباراتم را بیرون آوردم و دیکشنری کوچک پشت آن را مطالعه کردم. دختری که کنار من ایستاده بود به من و  دفترعباراتم نگاه  کرد (این چیزی نیست که مردم معمولا در صف کلاب های شبانه بخوانند).بنابرین من با او شروع به صحبت و تمرین کردم. او زبان چکوسلواکی من را بسیار سرگرم کننده دید.به دقت به من گوش  کرد و به من کمک کرد آنچه را که می خواهم, بگویم.به زودی چهار نفر از دوستانش که به من گوش  می کردند و به من می خندیدند زمانی که صحبت می کردم به ما پیوستند.احتمالا به اشتباهات و روش احمقانه ی صحبت کردنم می خندیدند. اما همه ی آن ها به دقت به من گوش می کردند و اشتباهتم را تصحیح می کردند.

پس از آن یک پیاده روی ده دقیقه ای به تراموی شب داشتم بنابرین من به کلمات ویژه ای که در دفتر عباراتم بود نگاهی انداختم و سپس آن را در جیبم گذاشتم و همانطور که در حال راه رفتن بودم به یک ارتباط دقیق تصویری خوب برای آن کلمه فکر کردم.

در پایان روز من چیزهای زیادی یاد گرفتم حتی اگر واقعا مطالعه ای نداشتم.من یک تولد فوق العاده داشتم که بسیار مهیج بود.من به ندرت به یاد می آورم که مطالعه کرده باشم اما باید بگویم معادل یک الی دو ساعت پشت میز نشستن در آن روز مطالعه کردم.آن روز, من بخش های مهمی از زبان چکوسلواکی را یاد گرفتم.

همه ی افراد زمانی برای مطالعه دارند. اگر شما در صفی ایستاده اید و تنها سی ثانیه زمان دارید می توانید چیزی یاد بگیرید اگر کتاب جیبی یا برگه ی فتو شده ای از صفحه ی گرامری مشکلی در جیب تان دارید.اگر برای رفتن به سر کار مجبورید تایمی را رانندگی کنید شما می توانید از دوره های یادگیری مانند English یک بار برای همیشه با تدریس خانم اسکات مدرس سرزمین زبان استفاده کنید ایشان به راحتی نحوه ی صحبت کردن به زبان English را به شما آموزش خواهد داد. اگر شما بیرون از ساختمان منتظر دوستتان هستید یا منتظر استفاده از توالت عمومی هستید یا منتظر اتوبوس بعدی هستید یا در اتوبوس نشسته اید.چه کاری انجام می دهید؟

مردم زمانی که منتظر می مانند زمانشان را هدر می دهند.به اطرافشان نگاه می کنند,پیام متنی مهمی می فرستند, آگهی می خوانند یا به سادگی از این که باید منتظر بمانند ناراحت و عصبی می شوند. به جای این که منتظر ماندن اتلاف وقت محسوب شود می تواند زمان مطالعه تان تلقی شود. همه ی این زمان های سی ثانیه ای و پنج دقیقه ای جمع خواهد شد و به چند ساعت در هفته می رسد که می توانید استفاده کنید.مطالعه ی دو یا حتی یک کلمه برای زمان های فشرده ای مانند مواردی که ذکر شد ایده آل هست.شما همچنین می توانید بخش هایی از جداول گرامری را مطالعه کنید.شما ممکن هست برای مطالعه نیاز به محیط آرامی داشته باشید.اما بخش عمده ای از حفظ و مرور می تواند در حرکت انجام شود.

امیدوارم این مقاله ی راهنمای خوبی برایتان باشد و از این پس برای مطالعه English به بهانه ای مانند کمبود وقت متوسل نشوید. دوست عزیز آینده شغلی و تحصیلی چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت.یادتان باشد هرچقدر که انگیزه وعلاقه تان به یادگیری زبان ها بیشتر باشد زمان و فرصت ایجاد شده هم بیشتر خواهد بود.

موفق باشید.

 

 

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس ارشد آموزش زبان English

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان English

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان English
یادگیری زبان English در منزل

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان English
آموزش زبان English در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید ?

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما